{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Sosyal Sorumluluk

“Silk and Cashmere 1992'de kurulduğu ilk günden beri sosyal sorumluluk sahibi ve bu konuda sayısız proje gerçekleştiren bir markadır. Kadın kuruculu ve kadın çoğunluklu bir marka olarak özellikle kadına ve kadın girişimcilere destek vermek markamızın kuruluş değerleri arasındadır. 

Neredeyse 30 yıldır hayatın renklerini ve doğanın dokularını kullanarak, toplumsal fayda sağlayan; sürdürülebilir, tutkulu, azimli, hedefleri olan köklü bir markadır. Sosyal ve çevresel sorunların farkındalığına; yenilikçi, cesur, yaratıcı ve sorumlu uygulamalarla proaktif olmaya özen gösterdik…

Silk and Cashmere ve İpek El Dokumaları

Silk and Cashmere Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, SODES (Sosyal Destek Programı) çerçevesinde eğitim almış Diyarbakırlı kadınlarla iş birliği yaptık. Diyarbakırlı kadın işbirlikçilerimizle, el tezgâhlarında özel olarak 100% Diyarbakır ipeği üretmek için bu projeyi gerçekleştirdik. Diyarbakır ipek yetiştiriciliği ve ipek el dokuma sanatının sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu projemizde, kazancımızın tamamı şalları üreten kadın emekçilerimize aktarıldı.

Silk and Cashmere ve Kadın Dayanışma Vakfı

“Silk and Cashmere ailesi olarak, kurucumuz başta olmak üzere çoğunluğu kadınlardan oluşan bir ekibe sahibiz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü bir gün değil her gün savunuyoruz. Birlikte çalışma ve kalkınma düşüncesini her zaman yaşatıyor, çalışma anlayışımızın temeli olarak benimsiyoruz.”Bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için “Kadın için yaşam, Yaşam için kadın” projesini hayata geçirdik. Uzun yıllardır eşit ve özgür bir gelecek için mücadele eden Kadın Dayanışma Vakfı ile işbirliği yaptık. Mağazalarımızdan ve internet sitemizden 1-8 Mart tarihlerinde alışveriş yapan müşterilerimiz adınaKadın Dayanışma Vakfı’na bağışta bulunuyoruz ve bu destekleri için isimlerine özel sertifikalar sunuyoruz.

Tüm insanlar için eşit ve daha iyi bir dünya dileğiyle...

Ücretsiz Kargo
₺300 üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir.
Aynı Gün Teslimat
₺1500 üzeri İstanbul içi 16:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kapınızda.
Steril Paket
Siparişinizin kutusunu ilk sizin açmanız için özel güvenlik etiketi ile paketlenir.
Kapıda Deneme Şansı
Dilediğiniz ürünler denemeniz için siz neredeyseniz oraya gelir. Deneyebilir, dokuyu hissedebilir ve en sevdiğiniz parçalara kolayca sahip olabilirsiniz.
Moda & Hediye Danışmanlığı
Tecrübeli Moda Danışmanlarımızdan 7/24 hediye ve moda desteği alabilirsiniz.
Sanal Mağaza
Dilediğiniz zaman mağazalarımızı online olarak ziyaret edebilir, benzersiz bir mağaza turu yaşayabilirsiniz.

Ürün Favori Listenize Eklendi

Ürün favori listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

KAPAT