{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductDetail" } }
%70'e varan sıcacık indirimle sezonu kapatıyoruz!

İpekli Mia Kısa Gömlek

Ürün Kodu: 8699908853584

314 TL
94 TL
Seçilen Renk : Pudra 622
Lütfen Beden Seçiniz Beden Tablosu
L

Devam edebilmek için lütfen beden seçimi yapınız.

+ _ ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

% 95 İpek % 5 Elastan

Saf ipek Kısa gömlek önden bağlama detayı ile dikkat çekiyor. Her stilde kadına hitab eden Mia Kısa Gömleği, hem gece hemde gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

+ _ GARANTİ, TESLİMAT VE İADE
Garanti:

Ürün alındıktan sonra 2 yıla kadar tadilatlar tarafımızdan karşılanmaktadır, 2 yılı geçen ürünlerde tadilatlar ücretli olmaktadır.

Teslimat:

Mücbir sebepler dışında ürünleriniz en geç 3 iş gününde kargoya verilmektedir. Kargoya teslimattan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 1-2 gün içerisinde size ulaşmaktadır.

İade:

Silkandcashmere.com ‘dan almış olduğunuz ürünü beğenmediyseniz 30 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Detaylı bilgi için iade sayfamızı ziyaret edin.

{ "productDetail": { "type": "Product Viewed", "data": { "product_id": "B172F348005622L", "sku": "8699908853584", "category": "Gömlek", "name": "İpekli Mia Kısa Gömlek", "price": 94, "variant": "Pudra 622", "brand": "silkandcashmere", "dimension10": "Gömlek Yakalı", "dimension11": "Rönesans", "dimension12": "% 95 İpek % 5 Elastan", "dimension15": "8699908853584", "dimension16": "314", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "L", "dimension19": "Kadın | Gömlek ", "dimension30": "4477" } } }

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

KAŞMİR, İPEK

Yumuşak Altın - KAŞMİR

“Bana kaşmir bir şal ve bir sıra inci verin, her ortamda en şık kadın ben olurum.”

Kaşmir, İç Moğolistan başta olmak üzere pek az sayıda ülkede yüksek ve serin yaylalarda yaşayan nadide “Capra Hircus” keçilerinin yününden elde edilir.

Kaşmir ipliğinin helezonik yapısı çok özeldir. İnsan vücudunun ısısını regule ederek, üşümeyi ve terlemeyi engeller. Ten ile teması son derece zevkli olan kaşmir, tene direk olarak giyilen tek yündür.

Yüzyıllardır tahtını bırakacağı bir başka iplik bulanamayan kaşmir, tüm zamanlarda ve kültürlerde dünyanın en nadide ipliği kabul edilmiştir…

İnatçı Keçi

En az bizim kadar inatçı keçilerle çalışıyoruz. Capra Hircus keçilerinin boyunlarının altından karınlarına kadar uzanan bölgede oluşan yumuşacık yün tabakasına kaşmir adı verilir. Bir kazak elde etmek için 4 ila 6 kaşmir keçisinin bir yıllık kaşmir yününe ihtiyaç vardır!

Teniniz kadar narin - İPEK

Çin İmparatoru Huang Ti'nin gelini olan 14 yaşındaki Hsi Ling Shi, bir ipek böceği kozasından sarkan lifi tesadüf sonucu görmesiyle ipeğin buluşunun M.Ö 2700'ye dayandığı söylenir.

İpeğin dayanılmaz dokusu, içinde tenle uyumlu 18 amino acid olmasından kaynaklanır. Bazıları (ve biz!) ipeğin insan derisini sağlıklı ve genç tuttuğunu savunmaktadırlar.

Bomby Mor, Bir Dut İpek Böceği

Bombyx Mori, yumurtasından çıkan tırtıllar özel kesilmiş dut yapraklarıyla beslenir. İlk başlarda koyu olan renkleri, zamanla kehribar sarısına döner ve 35 günlük olduklarında yemeyi bırakıp ağızlarından çıkan incecik ipek liften koza örmeye başlarlar. Bombyx Mori’nin iki aylık ömründe tek bir kozasından 1000 m ipek teli elde edilir.

BAKIM ve ÖNERİLERİMİZ

YIKAMA

Ürünlerinizin bakımını doğru yapın

Tüm ürünlerimizin üzerinde yıkama ve bakım talimatları içeren Tag’ler bulunmaktadır.

Kuru Temizleme önerilen ürünler dışında tüm ürünlerimiz elde, özel yıkama şampuanları ile yıkanmalıdır.

30°C derece soğuk suda kaşmir şampuan köpürtülür. Ürün ters yüz edilir ve hafifçe ovarak yıkanır. Temiz, ılık suda durulanan kaşmir, avuç içinde toplanarak, çok çevirmeden sıkılır. Havlu üzerine yayılan ürün, fazla nemi alındıktan sonra düz yüzeyde kurumaya bırakılır.

GERÇEK KAŞMİR TÜYLENİR

Tüylenmeyen kaşmir doğal değildir

Kaşmir yaşayan bir elyaf olduğundan, uzun kaşmir fiberleri bir süre sonra hafif topaklar oluşturur. Hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmayan ürünlerimizde ilk kullanım aylarında biraz tüylenme sağlık belirtisidir. Zamanla bu istenmeyen tüyler dökülür ve fazla bir tüylenme beklenmez.

Kaşmir taraklarımız veya tüy temizleme makinemiz ile kazağın dokusunun ters yönünde tüylerin üzerinde gezdirerek toplayabilirsiniz.

YILLARCA AYNI KALİTE

Ürünlerinizi yıllarca kullanın

Silk and Cashmere, her ürünü titizlikle tasarlar ve üretir. Bu kadar narin ürünler olmasına rağmen doğru bir şekilde bakım yapılırsa ilk kalitesi ve yumuşaklığı bozulmadan yıllarca kullanılabilir.

Doğal ürünler olduğu için, diğer sentetik karışım kaşmir ürünlere göre çok daha yumuşak ve çok daha doğaldır.

Hiç bir ürünümüzde kimyasal, sentetik veya plastik madde bulunmaz.